Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin tutuklanması sonrasında sosyal medya fenomenlerinin yaşamları ve servetleri mercek altına alındı.

Nihal Candan ve Bahar Candan'ın gözaltına alınması haberinin ardından, lüks yaşamlarını paylaşan sosyal medya fenomenleri bir kez daha gündeme geldi.

EYLÜL ÖZTÜRK: FENOMENLİKTEN GÜZELLİK MERKEZİNE

Sosyal medya dünyasının önemli isimlerinden biri olan Eylül Öztürk'ün adı, güzellik merkezi açması ve kendi markasını kurması iddialarıyla anılıyor.

KİMDİR EYLÜL ÖZTÜR?

Eylül Öztürk, 4 Haziran 1986'da Balıkesir'de dünyaya geldi. Annesi öğretmen olan Öztürk, ilkokulu Gölcük ve İstanbul'da okudu. Belçika'ya gönderilen annesi nedeniyle ortaokulu Belçika'da tamamladı. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde tamamladı.

Çeşitli Kariyer Deneyimleri:

Öğrencilik yıllarında müzik ve oyunculuk alanlarında çalışmak isteyen Eylül Öztürk, birçok grupta solistlik yaptı. Televizyon kanallarında sunuculuk deneyimi yaşadı ve bir dönem yolcu uçaklarında hosteslik yaptı.

Eylul-Ozturk-serveti-ne-kadar

2017 yılında Barış Kenan Özkan ile evlenen Eylül Öztürk'ün Amerika'da doğan 2 çocuğu bulunuyor. Kısa bir süre önce "çocuklarımın eğitimi için" diyerek Amerika'ya taşınan Öztürk'ün, ABD'den peşin parayla tam 11 daire satın aldığı ortaya çıktı.

Sanat Kariyeri:

Sosyal medyada çektiği kısa videolarla geniş bir takipçi kitlesi elde eden Eylül Öztürk, Vine'daki "Memeli Mestan" adıyla büyük ilgi gördü. 2014 yılında Beyaz Show'a konuk olarak katıldı ve "3 Adam" programının sunucuları için yazdığı parça ile dikkat çekti.

Ayrıca, pek çok dizide ve filmde rol alan Öztürk'ün filmografi şu şekildedir:

Dilek Taşı dizisi Feraye kimdir? Mine Vural Yılmaz kimdir, aslen nereli ve kaç yaşında? Dilek Taşı dizisi Feraye kimdir? Mine Vural Yılmaz kimdir, aslen nereli ve kaç yaşında?
  • 2015 - Yusuf Yusuf (Neriman) (Sinema Filmi)
  • 2014 - Tut Sözünü (Sinema Filmi)
  • 2014 - Azem: Cin Karası (Sinema Filmi)

İDDİALAR VE TARTIŞMALAR

Eylül Öztürk'ün satın aldığı gayrimenkulleri yakın akrabalarının üzerine yaptırdığı iddiası gündemde. Türkiye'de birçok mal varlığı ve villası bulunan fenomenin servet kaynağı ve yaşam tarzıyla ilgili tartışmalar devam ediyor.

Dilan Polat ve Engin Polat'ın tutuklanması, sosyal medya fenomenlerinin yaşamları ve finansal durumlarına dair kamuoyunu hassas kılıyor. Sosyal medya fenomenlerinin hukuki sorumlulukları ve kazanç kaynaklarıyla ilgili olarak daha fazla detayın ortaya çıkması bekleniyor.