Kahramanmaraş’ta Tıp eğitimi alan Filistinli Ali Sukka, İsrail’in Filistin’e yönelik acımasız saldırıların durmasını ve İsrail menşeili ürünleri boykot etmeye devam edilmesi gerektiğini vurguladı.

İsrail’in sadece Filistin’i işgal etmediğini vurgulayan Alaa Qalalwa, tüm dünya ülkelerinin işgal edildiğini vurguladı.

“Tüm dünyada Filistin bayrağını dalgalandırıyor”

Filistin’de özgür halkın işgale boyun eğmeyeceğini söyleyen Qalalwa, “Acımasız İşgal, Filistin’de ve Gazze’de yaşananları insanlığın unutacağını sanıyordu. İşgal ve soykırım yaparak tüm özgürlük ve insanlık taleplerini ortadan kaldıracağını düşünüyordu. 220 günden fazla süren soykırımın ardından halen hatırlatmaya devam ediyoruz, dünyanın her yerindeki özgür halk ile bu suç örgütünün hesap vermesini talep ediyoruz. İşgal güçleri, dünya hükümetlerine dayattığı zulmü ve gücü sayesinde dünyaya halklarını kontrol edebileceğini düşünüyordu. Bugün İsrail işgali, tarihin en acı darbesini alıyor özgür halklar bu zulme boyun eğmez. İsrail işgali, Filistin bayraklarının çekilmesini engelledi ve bugün tüm dünya özgürlüğün ve insanlığın sembolü haline gelen Filistin bayrağını dalgalandırıyor” dedi.

“Boykota devam”

İsrail menşeili ürünlerin boykot edilmesi olayının devam ettirmenin önemine değinen Qalalwa, “Filistin’e yönelik eylemlerimiz ne kadar küçük görünse de işgalcilerin gözünde korkutucudur. İsrail işgali sadece Filistin’i işgal etmemiş, tüm dünya ülkelerini işgal etmiştir. Bu işgalden kurtulmak her millet adına bir görev haline gelmiştir. Boykotun önemini de hatırlatmak istiyorum. Düşmanın bize iki kere girmesine izin vermeyin” ifadelerini kullandı.

Alaa Qalalwa, ayrıca Avrupa ve Amerika’da üniversite öğrencilerinin Filistin için gösterileri için teşekkür etti.

Fabrikadaki patlamanın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı Fabrikadaki patlamanın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı

Haber: Metehan Nazlı