Sosyal medya devi Instagram, kullanıcıların engelleyenleri doğrudan görmelerine izin vermez. Bir kişinin sizi engelleyip engellemediğini hızlı ve kolay bir şekilde kontrol etmenin bir yolu arama çubuğunu kullanmaktır. Hesap gizliyse ve bulunamıyorsa, muhtemelen engellenmişsinizdir.

GİZLİ SEKMEDE ARAMA YAPMAK

Gizli sekmede arama yapmak, Instagram'ın sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin hesabını görmenize yardımcı olabilir. Web tarayıcınızı kullanarak Instagram'ın web sitesini ziyaret edin, ardından arama çubuğuna kullanıcı adını yazarak Enter tuşuna basın. Hesap görünüyorsa, sizi engellememiştir.

PROFİL FOTOĞRAFI VEYA KULLANICI ADINA DOKUNMAK

Bir kişinin sizi engelleyip engellemediğini kontrol etmenin başka bir yolu da profil fotoğrafına veya kullanıcı adına dokunmaktır. Profil sayfası görüntüleniyorsa veya profil önizlemesi görünüyorsa, sizi engellememiştir.

İNSTAGRAM API’SINI KULLANMAK

Engellenen hesapların listesini almak için Instagram API’sını kullanabilirsiniz. Bu işlem için bir geliştirici hesabına ihtiyacınız vardır.

ÜÇÜNCÜ TARAF UYGULAMA KULLANMAK

Üçüncü taraf uygulamaları kullanarak da engellenen hesapların listesini alabilirsiniz. Bu uygulamalar, Instagram API’sını kullanarak çalışır.

Instagram'da Devrim: Yeni özellik 'Haftam' nedir, nasıl kullanılır? Instagram'da Devrim: Yeni özellik 'Haftam' nedir, nasıl kullanılır?

Bu ipuçları ve yöntemler, Instagram’da sizi engelleyenleri belirlemenize yardımcı olabilir. Net bilgiye ulaşmanın tek yolu, kişinin sizi engelleyip engellemediğini direkt olarak sormaktır.

ENGELLENEN HESABA BAKMA YOLLARI

Engellenen bir hesabı görmek için, o hesabı engellemeyen veya hesabın gizli olmadığını bilen birinden yardım alabilirsiniz. Bu kişi, engellenen hesabın profilini açabilir ve size gönderileri, hikayeleri ve profil bilgilerini gösterebilir.

Ayrıca, üçüncü taraf uygulamalar veya web siteleri kullanarak da engellenen bir hesaba bakabilirsiniz. Bu uygulamaların yasal olup olmadığından emin değilseniz, kullanmadan önce dikkatli olun.

İşte engellenen bir hesaba bakmanın bazı yolları:

ARKADAŞINIZDAN YARDIM İSTENMESİ

  • Engellediğiniz hesabı bilen bir arkadaşınızdan yardım isteyin.
  • Hesabı aramasını ve size bulmasını isteyin.

ÜÇÜNCÜ TARAF UYGULAMA KULLANMAK

Google Play Store veya App Store’dan tasarlanmış uygulamaları kullanarak engellenen hesaplara bakabilirsiniz.
Uygulamaların yasal olup olmadığını kontrol etmeden kullanmaktan kaçının.

TARAYICIYLA İNSTAGRAM'A ERİŞMEK

Instagram'ı bir tarayıcıdan açarak hesabı arayın ve bulduğunuzda profilini görüntüleyebilirsiniz.