Muratpaşa’da yaz spor okulları başlıyor Muratpaşa’da yaz spor okulları başlıyor

Geçtiğimiz aylarda Kahramanmaraş’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yaptığı açıklamada şehre 12 bin 500 kapasiteli stadyum yapılacağını dile getirmişti.

Yıllardır modern bir stadyum hasreti çeken Kahramanmaraş’ta yılan hikayesine dönen bu konu hakkında Kahramanmaraş halkının düşünceleri neler? Ajans 344 mikrofonlarını vatandaşlara yönelttik ve eleştiri konusu haline gelen stadyum hakkında halkın görüşlerini aldık.

Şehre büyük bir stat yapılası gerektiğini ifade eden vatandaş, “Büyük bir şehre küçük bir stat olmaz. Bence büyük bir stat yapılması lazım” dedi.

Bir diğer vatandaş ise, “Stat yeterli değil çünkü Kahramanmaraş’ın bir potansiyeli var, Kahramanmaraş’ın iki takımı da profesyonel ligde. Bence 40 bin 50 bin olması lazım” diye konuştu.

Esnaf vatandaş, “daha geniş, daha kapasiteli 25 bin 30 bin civarında olsa daha güzel olur ve şehrimize daha çok yakışır” ifadelerini kullandı.

Yapılacak olan stadyumun yeterli olacağını savunan bir diğer vatandaş ise, “Bence yeterli çünkü 12 bin 500 iyi bir rakam. Kahramanmaraş, futbola ilgisi yüksek olan bir şehir ama takımlar itibari ile en iyi maçlarda tam kapasite olarak doldurulacağı kanaatindeyim” dedi.

Haber: Mehmet Sepetci

Editör: Sema Akçakale