Sabah saatlerinde az bulutlu ve sıcak bir hava bekleniyor. Öğle saatlerine doğru bulutların azalmasıyla birlikte güneşli bir havaya geçiş olacak. Hava sıcaklıkları öğle saatlerinde 38-40 derece aralığında seyredecek. Akşam saatlerine doğru ise bulutların tekrar artması ve hafif rüzgarın etkisiyle hava biraz serinleyecek. Gece ise hava açık ve hafif rüzgarlı bir şekilde devam edecek.

Vatandaşların, gün içerisinde dışarıda vakit geçirmek isteyenler için sıcak bir hava durumu oluşacağı ifade ediliyor. Özellikle açık hava etkinlikleri ve yürüyüşler için uygun bir gün olacağı öngörülüyor. Meteoroloji yetkilileri, akşam saatlerine doğru hafif rüzgarların etkili olabileceği uyarısında bulunarak, dışarıda bulunacak vatandaşların bu durumu göz önünde bulundurmaları gerektiğini vurguluyor.

Kahramanmaraş’ta jandarmadan motosiklet denetimi Kahramanmaraş’ta jandarmadan motosiklet denetimi

KAHRAMANMARAŞ’TA 18 HAZİRAN SALI GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Salı günü saat 09.00 ile 12.00 arasında az bulutlu havaların etkili olması bekleniyor. Ortalama sıcaklık değeri 37 derece, ortalama nem değeri yüzde 21 seviyesinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 27 kilometre hız ile batıdan esecek.

Saat 12.00 ile 15.00 arasında az bulutlu ve sıcak havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık değeri 41 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 15 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 28 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Saat 15.00 ile 18.00 arasında az bulutlu ve sıcak havaların etkisi sürecek. Ortalama sıcaklık değeri 37 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 32 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 36 kilometre hız ile batıdan esecek.

Saat 18.00 ile 21.00 arasında az bulutlu havaların etkisi artacak. Ortalama sıcaklık değeri 29 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 67 ile seviyesine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 33 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Saat 21.00 İle 24.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi devam edecek. Ortalama sıcaklık değeri 26 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 68 ile günün en yüksek seviyelerine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 17 kilometre hız ile kuzeyden esecek.

Haber: Metehan Nazlı

Editör: Sema Akçakale