Sabah saatlerinde parçalı bulutlu bir hava bekleniyor. Öğle saatlerine doğru bulutların azalmasıyla birlikte güneşli bir havaya geçiş olacak. Hava sıcaklıkları öğle saatlerinde 25-28 derece aralığında seyredecek. Akşam saatlerine doğru ise bulutların tekrar artması ve hafif rüzgarın etkisiyle hava biraz serinleyecek. Gece ise hava açık ve hafif rüzgarlı bir şekilde devam edecek.

Vatandaşların, gün içerisinde dışarıda vakit geçirmek isteyenler için ideal bir hava durumu oluşacağı ifade ediliyor. Özellikle açık hava etkinlikleri ve yürüyüşler için uygun bir gün olacağı öngörülüyor. Meteoroloji yetkilileri, akşam saatlerine doğru hafif rüzgarların etkili olabileceği uyarısında bulunarak, dışarıda bulunacak vatandaşların bu durumu göz önünde bulundurmaları gerektiğini vurguluyor.

KAHRAMANMARAŞ’TA 26 MAYIS PAZAR GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Pazar günü saat 09.00 ile 12.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkili olması bekleniyor. Ortalama sıcaklık değeri 22 derece, ortalama nem değeri yüzde 51 seviyesinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 21 kilometre hız ile güneybatıdan esecek.

Saat 12.00 ile 15.00 arasında parçalı bulutlu havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık değeri 27 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 48 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 37 kilometre hız ile batıdan esecek.

Büyükşehir, Şehri Hayvansal Atıklardan Arındırıyor Büyükşehir, Şehri Hayvansal Atıklardan Arındırıyor

Saat 15.00 ile 18.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi sürecek. Ortalama sıcaklık değeri 23 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 58 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 35 kilometre hız ile batıdan esecek.

Saat 18.00 ile 21.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi artacak. Ortalama sıcaklık değeri 20 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 84 ile seviyesine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 30 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Saat 21.00 İle 24.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi devam edecek. Ortalama sıcaklık değeri 18 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 89 ile günün en yüksek seviyelerine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 18 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Haber: Metehan Nazlı

Editör: Sema Akçakale