Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın katılımıyla gerçekleştirilen “Sosyal Güvenlik Haftası Buluşması” programında Kahramanmaraş ve 4 deprem illerine SGK prim borcu erteleme müjdesi geldi.

Ambulansta dahi çocuğunu kucağından indirmedi Ambulansta dahi çocuğunu kucağından indirmedi

Programda konuşan Bakan Işıkhan, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman illeri ile Gaziantep İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde SGK prim borçlarının 28 Şubat 2025 tarihine kadar ertelendiğini duyurdu.

Bakan Vedat Işıkhan, “Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman illeri ile Gaziantep İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde vatandaşlarımızdan katılım payı alınmaması ve sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştıracak uygulamalarımıza hızlı bir şekilde müdahale ettik. Ayrıca, 6 Şubat 2023 tarihinden önce ödeme süresi dolmuş, mevcut prim borçlarını 30 Eylül 2024’e, 2023 yılı Ocak ayı ile 2024 yılının Temmuz aylarına ait prim borçlarını ise gecikme zammı ve gecikme cezası uygulanmaksızın 28 Şubat 2025 tarihine erteledik. Erteleme kapsamındaki borçlara 28 Şubat 2025 tarihine kadar başvuru yapılması ve gerekli şartların sağlanması kaydı ile faiz alınmaksızın 24 aya kadar taksitle ödeme imkanı sağladık” dedi.

Haber: Mehmet Sepetci

Kaynak: ajans344.com