Kahramanmaraş merkezli yaşanan 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremlerin ardından 1 yıl 4 ay 8 gün yani 494 gün geride kaldı.

Yaşanan depremlerde yıkılan alanlarda yerinde dönüşüm hamleleri gerçekleştirilirken, yaralar hızlı bir şekilde sarılmaya devam ediyor. Ancak, bazı inşaat bölgelerinde inşaat yetkilileri tarafından yanlış işlemler de devam ediyor.

Bu kapsamda İl Müftülüğü Meydanı alanında devam çalışmalarda iş makineleri Yenişehir Mahallesi 74022’nci sokakta faaliyet gösteren esnafları zor durumda bırakıyor. İnşaat yetkililerinin iş bilmezliği ve keyfi uygulamaları, hem sokaktaki esnafların işlerini aksatırken hem de trafiği de olumsuz yönde etkiliyor.

Başkan Toptaş; 15 Temmuz, Vatanı Ve İradesine Sahip Çıkan Milletin Zaferidir Başkan Toptaş; 15 Temmuz, Vatanı Ve İradesine Sahip Çıkan Milletin Zaferidir

Bugün meydana gelen hadisede ise, inşattan çıkartılan demirler, dozer ile kamyona yüklenmeye çalışıldı. Keyfi yolu trafiğe kapatan işçilerin demirleri kamyona yüklemesine polisler engel oldu.

Yaşanan olayın ardından duruma sitem eden çevre esnaflarından Atakan Kozan, “3 gündür bir demir ayıklama var burada ama yolun ortasına kamyonu koyuyorlar, bir tane kepçe buradan alıp demir ayıklıyorlar. Neyin ne olduğunu da bilmiyoruz, bir şey deyince de ters cevaplar alıyoruz. Artık yetkililere sesleniyoruz bize bu konuda yardımcı olsunlar. Birileri el atarsa memnun oluruz” dedi.

Bir diğer esnaflardan Gökhan Karadoğan, “Müşterilerimizin hiçbirisi gelemiyor. Sadece biz değil, buradaki tüm esnafların bu problemi var. Yollar tıkalı, istedikleri gibi yolu kapatıyorlar ve yerinde ayrıştırma yapıyorlar. Birilerinden izin alıyorlar mı bilmiyorum ama bizlere sahip çıkan kimse yok. Gördüğünüz gibi trafik tıkandı, kendi hallerindeler. Valilikten veya kaymakamlıktan birileri denetlerse burayı çok daha iyi olacak” diye konuştu.  

Haber: Metehan Nazlı

Editör: Sema Akçakale