Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde Büyükşehir Belediyesi personelleriyle bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.

Hak-İş Konfederasyonu ile yapılan sözleşmede, Büyükşehir Belediyesi ve KASKİ’de çalışan işçilerin maaşlarında iyileştirmeler yapıldı.

Kahramanmaraş itfaiyesi yangın ve arama kurtarma tatbikatı yaptı Kahramanmaraş itfaiyesi yangın ve arama kurtarma tatbikatı yaptı

Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen sözleşme programında konuşan Görgel, “Allah bizlere sizlerle çalışma imkanı verdi, bizler sizlerle berabere bu güzel şehre hizmet etme şansını hep beraber yakalamış bulunuyoruz. Bizlerin en önemli yol arkadaşımız sizlersiniz, Allah’ın izni ile bu mübarek şehre hizmet edeceğiz. Bu şehri kalkındırırken, sizlerin de daha iyi şartlarda hayat sürmesi için bizler elimizden geleni yapacağız. Belediyelerde sizler gibi emek için alın terini ortaya koyan kardeşlerimizden hiçbir eksiğinizi bırakmayacağız” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Görgel, “Büyükşehir belediyemizde ve KASKİ’de çalışan mesai arkadaşlarımızın en düşük maaşı bekar olarak sendikamızla ek protokol yaparak 28 bin liraya çıkartıyoruz. Yine büyükşehir ve KASKİ’de çalışan kadrolu işçi maaşını da yeni sözleşmemiz ile bekar için söylüyorum 35 bin liraya çıkartıyoruz. Genelde 37-40 bin lira arası maaşa tekabül ediyor ve bu şekilde iyileştirmelerimize başlıyoruz. Her dönem bu iyileşmeleri yaparak yaşan standartlarını yükseltmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Haber: Metehan Nazlı