Japonya Kyushu Üniversitesi ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Fakültesi işbirliği ve BeCAT lisansüstü projesi kapsamında yapılması planlanan Japon Evi, Prof. Kaoru Suehiro ve Mimar Ayşe Dağoğlu önderliğinde hayata geçirilecek. Gönüllü öğrencilerin de katkı sunacağı proje ile Japonya’daki mimarlık okullarında uygulanan yapı pratiği ile birlikte KASEI Laboratuvarının bilgi birikiminin İstiklal Üniversitesi’ne ve öğrencilerine aktarılması amaçlanıyor.

Bir süre önce uygulamaya konulan proje kapsamında, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Burcu Erşahan, Kyushu Üniversitesi ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nden görevliler ile KİÜ Yapı İşleri Daire Başkanı İbrahim Köroğlu kampüs içerisinde inceleme yaparak Japon Evi’nin yapılacağı alanı belirlemişti.  

Kahramanmaraş'ta Emniyet Müdürlüğü ÇOGEP Projesi Başlatıldı Kahramanmaraş'ta Emniyet Müdürlüğü ÇOGEP Projesi Başlatıldı

Bugün de proje ekibine liderlik eden Kyushu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Kaoru Suehiro Kahramanmaraş’a gelerek, KİÜ Genel Sekreteri Ferat Karataşlı ile birlikte alanı gezdi. KİÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erşahan ve Genel Sekreter Karataşlı, Kyushu Üniversitesi ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’ne katkıları dolayısıyla teşekkür ederek, 6 Şubat depremlerini yaşayan Kahramanmaraş’ta böyle bir projeyi hayata geçirmeyi anlamlı bulduklarını belirttiler.