Evlerinde et çekme makinesi bulunmayan ve bayramda kesilen kurbanlıklarını farklı şekillerde işlemek isteyen vatandaşlar, kasaplarda yoğunluk oluşturdu. Bazı vatandaşlar sadece birkaç kilo etle kasap dükkanlarının yolunu tutarken, bazıları ise onlarca kiloyu makineden geçirerek hazır hale getirdi. Kasaplar, bu yoğun talebi karşılamak için ekstra mesai yaparak, vatandaşların bayram sofralarını zenginleştirecek et ürünlerini hazırladı.

Avcılar dikkat! Merkez Av Komisyonu kararları ’Resmi’leşti Avcılar dikkat! Merkez Av Komisyonu kararları ’Resmi’leşti

Gaziantep'te Şekeroğlu Mahallesi'nde 3'üncü kuşak olarak 57 yıldır kasap ustalığı yapan Servet İçtenesi, bayram dolayısıyla yoğun mesai yaptıkları söyledi.

Kurban Bayramı dolayısıyla yoğun mesai yaptıklarını belirten İçtenesi, “Kurban kesildikten sonra etleri kasaba götürmek bir gelenektir. Etler bize getirilir. Soyulur, çekilir ve paketlenip müşteriye teslim edilir. Müşterinin isteğine göre çeşitlere ayırırız. Biz her bayram olduğu gibi bu bayramda çalıştık. Bayramın 1'inci ve 2'nci gününde kurban kestik. Bugünde kıyma, kuşbaşı veya pirzola olarak hazırlıyoruz. Talep her bayram olduğu gibi yoğun. Müşterileri sıraya koyuyoruz. Talepleri yetiştirmeye çalışıyoruz. Kıymayı çekimizin fiyatı 20 TL. But parçalanması ise 150 TL'dir” dedi.

Kaynak: İHA

Editör: Sema Akçakale