Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Mustafa Buluntu ve Genel Sekreter Yunus Atmalı, bölgenin ekonomik kalkınmasına yönelik önemli bir adım olarak değerlendirilen ‘Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu Toplantısı’na katıldı. Toplantı, bölgedeki sanayi ve ticaret odalarının temsilcilerini bir araya getirerek, ortak projeler ve işbirlikleri geliştirme amacı taşıyor.

Sanayiye kadın eli değdi, başarının oranı ise yüzde 100 oldu Sanayiye kadın eli değdi, başarının oranı ise yüzde 100 oldu

Toplantıda, bölgesel kalkınma stratejileri, yatırım fırsatları ve işbirliği projeleri üzerine çeşitli sunumlar ve tartışmalar yapıldı. Katılımcılar, bölgenin ekonomik potansiyelini en iyi şekilde değerlendirebilmek için ortak hareket etmenin gerekliliği konusunda hemfikir oldular.

Toplantıda, deprem sonrası bölgenin ekonomik ve ticari yaşamına ilişkin konular ele alındı; mevcut durum değerlendirildi ve toparlanma sürecinde yapılabilecek iş birlikleri ve projeler tartışıldı.

Toplantının sonunda, katılımcılar bir sonraki buluşmanın daha geniş katılımla gerçekleştirilmesi ve belirlenen hedefler doğrultusunda somut adımlar atılması konusunda mutabık kaldılar. Bu tür platformların, bölgesel kalkınmaya olan katkısının artırılması için düzenli olarak gerçekleştirilmesinin önemine değinildi.

KMTSO tarafından yapılan açıklamada “Ev sahipliği için Antakya Ticaret ve Sanayi Odamıza teşekkür ediyor, toplantının şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” açıklaması yapıldı.

Haber: Mehmet Sepetci

Editör: Sema Akçakale