Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF), 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) için Almanya'ya 613 misafir götürdüğü iddia edilmişti.

Çok tartışılan konu hakkında katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulunan Milletvekili Şahin, “TFF üzerinden Avrupa Futbol Şampiyonasında iktidara eleştiriler yapıldığını görüyorum. TFF, bağımsız bir kuruluştur iktidar ile ne ilgisi var? Ama şunu diyebiliriz, iktidarın bileşenleri bunu yapsa evet bu doğru değildir deriz. Bağımsız bir kuruluş olan TFF üzerinden kalkıp da tasarruf tedbirlerine uymuyorsunuz yaklaşımının doğru olduğunu düşünmüyorum. İlk önce TFF’nin nerede olduğunu düşünmek lazım. Ben söyleyeyim, sosyal medyada yayılsın sonra da düzeltilsin mantığı aynı şekilde burada da işlediklerini görüyoruz. Burada tasarrufta tedbir konuşuluyorsa hatırlayalım İstanbul’da kazanan belediye başkanları hangi özel uçakla gitti Almanya’ya. Bu konuda ne diyecekler?” dedi.

Şahin, “Geçen günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı özel uçakla gazetecilerle birlikte İtalya’ya gittiler. Peki bunun parası kim harcadı, kendi cebinden mi harcadı yoksa milletin parasını mı harcadı. Bir taraftan israf diyeceksiniz, bir taraftan da israf diyeceksiniz, bir taraftan da milletin parasından bahsedeceklesiniz ondan sonra da İtalya’ya Venedik’e gazetecileri götürüp ağırlayacaksınız. TFF üzerinden yapılan tartışmanın iktidar üzerinden değil, TFF’nin kendisi üzerinden yapılmalıdır” diye konuştu.

Haber: Metehan Nazlı

30 yıllık terzi kardeşler, mesailerini konteyner iş yerinde sürdürüyorlar 30 yıllık terzi kardeşler, mesailerini konteyner iş yerinde sürdürüyorlar

Editör: Sema Akçakale