AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Şahin, İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin hayatını kaybettiği uçak kazası hakkında katıldığı bir canlı yayın programında düşüncelerini aktardı.

Sattığı kurbanlıklarla duygusal bağ kuran adam yaptıklarıyla gülümsetiyor Sattığı kurbanlıklarla duygusal bağ kuran adam yaptıklarıyla gülümsetiyor

Helikopter kazasının nedenlerinin tartışıldığı canlı yayında konuşan Milletvekili Şahin, “Kaza ile ilgili soru sorulduğunda mantıklı hiçbir soruya bu zamana kadar cevap verilmedi” dedi.

Şahin, “Özellikle kadınlardan ve gençlerden gelen bir tepki görünüyor. Ben de İran’ı yakinen çalışan ve gidip gören biri olarak ister seküler olsun ister dini olsun rejimlerde gücünü yenilemediğiniz zaman her geçen zaman aleyhinize işler ve düşüşler yaşanır. İran’daki rejim gençlerle ve kadınlarla iletişim konusunda ciddi sıkıntıları var. Bu kazayı üzerinde dikkate alınır diye düşünüyorum, ama kaza ile ilgili soru sorulduğunda mantıklı hiçbir soruya bu zamana kadar cevap verilmedi” dedi.

Milletvekili Şahin, “Bu kaza mı, sabotaj mı, suikast mi her ne ise bunu kimse bilmiyor. Ortada bir soru sorduğunuzda bu güne kadar 19 Mayıs’tan bu yana hiçbir soruya rasyonel bir cevap verilemedi. Bu durumun İran’daki rejim açısından büyük bir açmaz olduğunu düşünüyorum. Kaza ile ilgili soruyu genel olarak görün gerekse de kriminal olarak görün soruyu sorduğunuzda benim kafama yatan bir cevap verilemedi. Bence İran’daki rejim bunun ne olduğunu biliyor. Ortadaki sorulan sorulara cevap vermesi gereken oradaki rejimdir ama net bir cevaplama net bir kamuoyunu bilgilendirici bir cevap yok. Bu durum da ister istemez insanın kafasında soru işareti oluşturuyor. Onun için ben bu yaşanan olaylarda İran’daki rejimin ne olduğunu bildiği yönünde” diye konuştu.

Haber: Metehan Nazlı

Editör: Sema Akçakale