CHP'nin, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Muharrem İnce'ye teklif götürebileceği iddiaları gündemi sallıyor. Yerel seçimde iş birliği teklifine İYİ Parti'den ret yanıtı alan CHP, ittifak çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Bu çerçevede, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin 1 Aralık Cuma günü gerçekleştirdiği görüşme dikkatleri üzerine çekti.

İş Birliği Görüşüldü

Gazeteci İsmail Saymaz'ın açıklamalarına göre, görüşmede yerel seçimde iş birliği konusu ele alındı. Saymaz, "Muharrem İnce birkaç hafta önce bütün muhalefete çağrı yapmıştı. Bunlardan birincisi sandık güvenliği ve işbirliği çağrısı yapmıştı. Bu çağrı CHP'de bir karşılık bulmuş. Öğrendiğim kadarıyla geçen cuma günü İmamoğlu ile Muharrem İnce görüştüler. Bu görüşmede ittifak meselesi de ele alındı" dedi.

Muharrem İnce CHP’den aday mı olacak?

Muharrem İnce de görüşmeyi doğrulayarak, Saymaz'a "Seçimde işbirliği meselesini ele aldık" dedi. Önümüzdeki hafta CHP lideri Özgür Özel'le görüşeceği öne sürülen İnce, "Elbette işbirliğine sıcak bakıyorum. Ben muhalefetin elindeki kalelerin AK Parti'nin eline gitmesini istemem. Buna gönlüm razı olmaz. Bu bakımdan işbirliği önerisine açığım. Önümüzdeki hafta da görüşeceğiz" ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce hangi ilden belediye başkan adayı olacak?

Saymaz'ın aktardığına göre, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Muharrem İnce'ye teklif edilebileceği de konuşuluyor. İnce'nin, bu teklife olumlu bakış açısı sergilediği belirtiliyor.

İletişim Başkanlığı'ndan Türbe Ziyareti Açıklaması İletişim Başkanlığı'ndan Türbe Ziyareti Açıklaması