Türkoğlu ilçesini Kahramanmaraş’ın en değerli metropol ilçesi haline getiren, Türkoğlu’nda gerçekleştirdiği çalışmalarla önemli başarılara imza atarak halkın büyük takdir ve sevgisini kazanan Osman Okumuş, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde AK Parti’den Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu dıuyurdu.

Kahramanmaraş'ın Gururu: İstiklal Spor, Şampiyonluk Kupasını Aldı! Kahramanmaraş'ın Gururu: İstiklal Spor, Şampiyonluk Kupasını Aldı!

Gerçekleştirdiği basın toplantısında konuşan Başkan Okumuş, ““Halk ile belediyeciliği barıştıracak bir anlayış ile yola çıkacağım” dedi

“Türkoğlu’nu ihya ettik”

Okumuş, “Geldiğimiz noktada önemli bir kavşaktayız. Kahramanmaraş deneyimli bir başkan istiyor Kahramanmaraş icraatçı başkan istiyor. Nu kadim şehirde sorumluluk almanın tam zamanıdır. 31 Mart yerel seçimlerinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olduğumu tüm kamuoyu ile paylaşıyorum. Bu yolda ilham kaynağım Cumhurbaşkanımızın mücadeleci ruhudur ve bu durum Kahramanmaraş’ı ayağa kaldıracak. Bu ruh tüm vatandaşların ruhuna dokunacak ve şehrimiz çağ atlayacak. Kahramanmaraş’ta yapılacak çok şey var, bunun zamanı tam şimdi. Şehrimizi ayağa kaldırmakla kalmayıp şahlandıracağız. 2004 yılında Beyoğlu Belediye Başkanı oldum ve 10 yıllık bu tecrübe ile Türkoğlu Belediye Başkanı oldum. Türkoğlu’nu değişim dönüşüm ve değer sloganı ile ihya ettik. Bu kendiliğinden olan bir şey değildi. Türkoğlu ilçesinde 10 yıldır her şeyi yaptığımızı düşünüyorum. Depreme kadar Türkoğlu ilçesini Kahramanmaraş’ın metropol ilçesi haline getirdiğimi düşünüyorum.  Bu süre içerisinde herkesle dostane ilişkimiz oldu. Bir belediye başkanı dolu dolu 5 yıl çalıştığında o şehre hizmet etmiş olur” dedi.

“Vicdani belediyecilik yapan bir anlayışımız var”

Kahramanmaraş için önemli değer ve birikim oluşturduklarını ifade eden Okumuş, “Kahramanmaraş’ın hizmete değer bir il olduğu için bu kararı aldım. İnşallah nasip olursa projelerimizi hazırlıyoruz, adaylığım kesinleştiği takdirde bu şehrin en büyük eksikliklerini gidereceğiz. Biz proje adayıyız belediyeciliğin de bir yeteneğinin olduğunu düşünüyorum. Kahramanmaraş’ın ruhunu bilen biri olarak sizlere hizmet edeceğiz.  20 yıllık bir yolculuk var ve hayal ettiğimizi tek tek gerçekleştiriyoruz. Belediye başkanı şehirdeki sorunlara çözüm bulan biridir.  Kanuni belediyeciliğin yanında vicdani bir belediye başkanlığı yapan bir anlayışımız var. Kahramanmaraş’taki sorunları çok iyi biliyorum ve bu şehrin moral motivasyona ihtiyacı var. Deprem ile yara alan bu şehri 5 yıllık çalışma ile tekrardan eski günlerine döndürmeyi hedefliyorum” diye konuştu.

“Kahramanmaraş’ın değerini bilmeliyiz”

Başkan Okumuş, “İçinizden biri olarak bunu bunları yapacak birikime sahibim. Halk ile belediyeciliği barıştıracak bir anlayış ile yola çıkacağım. Onlarca gezilecek yeri olan bir Kahramanmaraş inşa edeceğiz. İnsanlarımız artık başka şehirleri örnek vermeyecek. Bu şehir Türkiye’nin en önemli şehridir ve bu değerin kıymetini bilmeliyiz. Sosyalleşmenin, birlik ve beraberliğin olduğu aynı zamanda yatay mimarinin oluştuğu şehir olacağız. Ankara’daki parayı buraya akıtacak bilgi ve birikime sahibim.  Depremi de fırsat bilip yatay mimariyi bu şehre entegre edeceğim. Onlarca projeyi şekillendiriyoruz ve hem üst hem de altyapıda Türkiye’nin en önemli şehirleri arasına Kahramanmaraş’ı yerleştireceğiz” ifadelerine yer verdi.