Yaklaşan yerel seçimler öncesinde Pazarcık’ta ‘Değişime Bir Şans Verin’ sloganı ile yola çıkan ve Pazarcık ilçesinin daha yaşanabilir ilçe olabilmesi adına 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde bağımsız belediye başkan adayı olan Talih Yarboynu, Büyük Nacar Köyü’nde anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Kahramanmaraş ve Gaziantep’ten gelen paraşütçüleri Nacar Köyü’nde bulunan Kürdelen Tepesine çıkartan Yarboynu, 1650 rakımlı tepeden köyün merkezine şehitlerin aziz hatıralarını, deprem şehitlerinin anılarını yaşatmak ve Maraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104’ncü yıldönümünde kahramanlık destanı yazan ecdat için saygı uçuşu organizasyonu gerçekleştirdi.

Tepeden atlayış gerçekleştiren paraşüt ekibi, gökyüzünde görsel şölen oluşturdu.

“12 Şubat’ın önem ve anlamı tüm yurtta bilindiği gibi ilk kurşunun sıkıldığı Kahramanmaraş’ta da milli mücadelede kahramanlık gösteren aziz şehitlerimizin hatırasını yad etmeye, bizlere bıraktıkları bu vatan toprağını daha kıymetli ve daha yaşanabilir hale getirmeye çalışıyoruz.

Asrın Felaketi Asrın Dayanışmasına Dönüştü Asrın Felaketi Asrın Dayanışmasına Dönüştü

Aynı zamanda hem Kahramanmaraş’tan hem de Gaziantep’ten buraya gelen paraşütçü arkadaşlarımıza buraya geldikleri için teşekkür ediyorum. Bu etkinliği şehitlerimizin anısına yaptığımızı belirtmek istiyorum. Bugün Filistin’de Doğu Türkistan’da Myanmar’da dünyanın birçok yerinde şehit olmuş kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Unutmayalım ki 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenler de şehittir onları da unutturmamak ve hatırlatmak istiyoruz” dedi.

Gaziantep’ten gelen paraşütçü Mehmet Ali Kaya, “8 pilotumuz ile buraya geldik ve burada 168 deprem şehidinin olduğu köyde hava şartlarının zor olmasına rağmen en azından buradaki çocukların yüzünü güldürmek adına bir uçuş gerçekleştirdik” diye konuştu.

Büyük Nacar Köyü İmamı Mehmet Emin ise, “168 kardeşimiz burada depremde hayatını kaybetti. Hem onun yıldönümü olması nedeniyle hem de geçmişten günümüze bu vatan toprakları adına şehit olan askerlerimiz için tekrardan Allah’tan rahmet diliyorum. Bu etkinlik hem köy halkına hem kadınlara hem de çocuklara moral ve motivasyon oldu. Bunda emeği geçenlere Allah razı oldun” ifadelerini kullandı.

Metehan Nazlı – Mehmet Sepetci