Barındırdığı hayvan türleri ile hem bölgenin hem de ülkenin örnek yaşam alanları arasında gösterilen Tarsus Doğa Parkı’na, kent genelinden olduğu gibi farklı illerden de binlerce ziyaretçi gelmeye devam ediyor. Berdan Barajı'nın yanı başında kurulu bulunan ve yemyeşil ortamıyla cazibe merkezi haline gelen Tarsus Doğa Parkı, bayram tatilinin ilk 5 gününde 16 bine yakın kişiyi ağırladı.

Farklı maymun türlerinden timsaha, aslandan ayıya, kuş çeşitliliğinden sürüngenlere kadar onlarca türde hayvanın barındığı Tarsus Doğa Parkı’nda zaman geçirmek, çocukların olduğu kadar yetişkinlerin de ilgisini çekiyor. Yaban hayatında yaralanan hayvanların tedavilerinin ve rehabilitasyonlarının da yapıldığı Tarsus Doğa Parkı, gezi tutkunlarının öncelikleri arasında yer almaya devam ediyor.

Tarsus Doğa Parkı’nda görevli sağlık teknikeri Ümit Güngör, aşırı sıcağa rağmen parkta yoğunluk yaşandığını ifade etti. Parka il dışından da ziyaretçilerin geldiğini belirten Güngör, "Özellikle deprem bölgesinden; Hatay, Kahramanmaraş, Malatya bölgelerinden gelen ziyaretçilerimiz var. Bayram tatilinin ilk 5 gününde 15-16 bin ziyaretçi parkımıza giriş yaptı. 9 günlük tatil olması sebebiyle pazar akşamına kadar ziyarete açığız" dedi.

Bekilli'de vahşi hayvanlar için göletlere su takviyesi yapıldı Bekilli'de vahşi hayvanlar için göletlere su takviyesi yapıldı

Kaynak: İHA

Editör: Sema Akçakale