Mersin’de Kadınlar Üretiyor, Trafik Park Satıyor Mersin’de Kadınlar Üretiyor, Trafik Park Satıyor

Türk Hava Yolları, 2024 yılında büyük bir işçi alımı yapmaya hazırlanıyor. Ülkenin en büyük markalarından biri olan THY, binlerce kişiye yeni bir istihdam fırsatı sunacak. İşte, THY'nin 2024 işçi alımı hakkındaki detaylar...

THY'de 5 Bin Personel Alımı

Türk Hava Yolları, 2024 yılında personel alımlarına hız kesmeden devam ediyor. Şirketin İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, bu yıl yaklaşık 5 bin kişiyi THY bünyesine katmayı hedeflediklerini açıkladı.

Hangi Alanlarda ve Pozisyonlarda Alım Yapılacak?

THY'nin 2024 personel alımı çeşitli alanlarda gerçekleşecek. Uçuş ve yer ekiplerinden oluşan farklı pozisyonlarda alımlar yapılacak. Özellikle "Take-Off 101", "Take-Off Jr." ve "Take-Off Cadet" programları ile lisans öğrencileri ve yeni mezunlar için fırsatlar sunulacak.

İş Başvuruları ve Süreçleri

THY İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen 'Kariyer Zirvesi' etkinliğinde işe alım politikaları ve süreçleri hakkında bilgi verdi. Çay, şirketin istihdam artırma hedefleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

THY İŞ İLANLARI 2024
 

Türk Hava Yolları, Take-Off 101 (Part-Time Öğrenci) programına  Lisans 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencileri başvuru yapabiliyor. 

Take-Off Jr. (Yeni Mezun ve Lisans Son Sınıf Öğrencileri) programı ile de Lisans son sınıf öğrencilerine ve yeni mezunlar başvuruda bulunabiliyor. 

Take-Off Cadet (Yetiştirilmek Üzere İkinci Pilot Aday Adayı) programı ile bölüm fark etmeksizin tüm lisans mezunu ve 31.12.2003- 01.01.1994 tarihleri arasında doğmuş kişiler Türk Hava Yolları'na katılmak için başvuru yapabilecek. İlana 30 Nisan 2024 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

Kaynak: Haber Merkezi