İzmit Belediyesi ekipleri vatandaşlarla bir araya gelerek talepleri dinledi İzmit Belediyesi ekipleri vatandaşlarla bir araya gelerek talepleri dinledi

Yunusemre Kent Konseyi, Yunus Emre Kültür Park’ta hemşehri derneklerini ağırladı. Düzenlenen toplantıya Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Bektaş Kılınç, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Mesut Doğan, ilgili müdürler, hemşehri dernekleri başkan ve yöneticileri katıldı. Burada dernek yönetimlerine seslenen Belediye Başkanı Semih Balaban, Yunusemre Kent Konseyi’nin kâğıt üzerinde kalmayacağını ve halkın sesi olacağını belirtti. Başkan Balaban, kent konseyinin çalışmalarının kentin sorunlarının çözümünde önemli bir yeri olduğunu dile getirdi.
Başkan Semih Balaban, “Amacımız halkın çıkarlarını ön planda tutup, vatandaşımızın çıkarlarını savunmak ve korumaktır. Çünkü hemşehrilerimizin talebi ve sorunları bizim için çok önemli. Kent Konseyi başkanımızda ilk günden itibaren bu konuya büyük hassasiyet göstererek, hiçbir ayrım yapmadan çalışıyor. En kısa zamanda yaşanan ekonomik sorunları çözüme kavuşturarak halkın çıkarları için çalışmalar yapacağız. Kent konseyi önceki dönemlerde sadece kağıt üstünde bir kurumdu. Bizim dönemimizde öyle olmayacak. Kağıt üzerinden olan bir kurum olmaktan çıkıp, daha aktif ve vatandaşımızın çıkarları için gayret gösteren bir kurum halini alacak. Bu nedenle de Kent Konseyimizin altını doldurmak için mahalle meclislerini kurmaya başladık. Şuanda birkaç mahallemizde meclislerimiz oluştu. Vatandaşlarımızdan talebimiz mahalle meclislerine ilgi göstermeleri. Çünkü mahalle meclisinde belirlenecek üyeler o mahallenin sorunlarında ve çözüm noktasında önemli bir söz sahibi olacak. Hiçbir mahallede vatandaşımızın istemediği bir karara imza atmayacağız. Atılmasına da müsaade etmeyeceğiz. Bizim tek bir sevdamız var. O da Yunusemre.” dedi.
 

Editör: Sema Akçakale