Başkan Kocaispir, ulaşımda büyük kolaylık sağlayan yeni yolu kısa sürede tamamlayıp hizmete açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ukrayna zirvesine mesaj: "Zelenskiy’nin 10 maddeli barış planını prensip olarak destekliyoruz" Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ukrayna zirvesine mesaj: "Zelenskiy’nin 10 maddeli barış planını prensip olarak destekliyoruz"

AW140979_02
  Yüreğir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapımına 2 ay başlanan Yüreğir Devlet Hastanesi yolu projesi tamamlandı. Yüreğir Devlet Hastanesi ile Mustafa Kemalpaşa Bulvarı arasındaki mesafeyi büyük oranda kısaltan ve vatandaşlara hem yakıttan hem de zamandan tasarruf sunan yeni yol hizmete açıldı. 15 metre genişliğinde olan çift yönlü yol ile birlikte hastane ve bulvar arasındaki mesafe 3 kilometreden 250 metreye düştü.

AW140979_06
  Yüreğir Devlet Hastanesi yolunu kısa sürede hizmete açmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir, “Yeni yolumuzu kısa sürede tamamlayarak hemşerilerimizin hizmetine açmanın gururunu yaşıyoruz. Hastaneden araçla çıkan vatandaşlarımız Mustafa Kemalpaşa Bulvarı’na ulaşmak için Ege Bağatur Bulvarı’nı kullanarak Orgeneral İzzettin Çalışlar Kışlası’nın oradan dönmek zorunda kalıyordu. Bu da yaklaşık 3 kilometrelik bir mesafeydi.

AW140979_04

Hastane önünden İlim Yolu Bulvarı’na bağlantı yaptığımız 250 metrelik yeni yolumuzla çok ciddi bir ulaşım kolaylığı sağlamış olduk. Sadece araçlar için değil hastaneye gidip gelen vatandaşlarımız için de büyük kolaylık oldu. Yapımını tamamladığımız bağlantı yolunu kullanan vatandaşlarımız, hastane ve bulvar arasında ulaşımlarını daha kısa sürede, hem yakıttan hem de zamandan tasarruf ederek sağlayabileceklerdir. Yeni yolumuz Yüreğir’e hayırlı olsun.” dedi Yüreğir Belediyesi tarafından yeni yapılan Serinevler Parkı’nın hemen yanından başlayarak hastane girişine kadar uzanan yolda bisiklet ve yürüyüş yolu da bulunuyor.
AW140979_03AW140979_05AW140979_01