Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi'nin 11. haftasında Fenerbahçe Petrol Ofisi ile Beşiktaş JK United Payment, Ülker Stadı'nda nefes kesen bir mücadeleye sahne oldu. 20 Kasım Pazartesi günü saat 18.45'te başlayan maç, Fenerbahçe'nin 3-2'lik galibiyetiyle sona erdi. Ancak, maç içerisindeki bir pozisyon, sosyal medyada geniş çaplı tartışmalara neden oldu.

TARTIŞMALI GOLÜN ARDINDAKİ HAKEM: ASEN ALBAYRAK

Özellikle sosyal medyada yoğun bir şekilde konuşulan pozisyon, Fenerbahçe'nin kalecisi Göknur Güleryüz'ün elindeki topa, Beşiktaşlı futbolcu Donjeta Halilaj'ın kafa vuruşuyla müdahale etmesiyle gerçekleşti. Topun yere düşmesi ve ardından kaleye gönderilmesiyle gelen gol, hakem Asen Albayrak tarafından geçerli sayıldı. Bu karar, maç sonrasında büyük yankı uyandırdı.

Beşiktaş’ın 35. başkanı Hasan Arat oldu Beşiktaş’ın 35. başkanı Hasan Arat oldu

ASEN ALBAYRAK: GELECEĞİN VERSATİL HAKEMLERİNDEN BİRİ Mİ?

Maçın orta hakemi Asen Albayrak, kararlarıyla adından sıkça söz ettiren bir isim oldu. Küçük yaşlardan itibaren sporla ilgilenen Albayrak, özellikle futbol maçlarında hakemlik kariyerine odaklanmış durumda. 24 yaşında olduğu tahmin edilen genç hakem, performansıyla geleceğin vadeden hakemleri arasında gösteriliyor. Daha önce düzenlenen Vodafone Kupası'nda, Başiktaş Kadın Futbol Takımı ile Atletico Madrid Kadın Futbol Takımı karşılaşmasını yöneterek deneyim kazandı.

FENERBAHÇE'DEN ASEN ALBAYRAK'A DESTEK

Maç sonrasında tartışmalı pozisyonla ilgili Fenerbahçe'den resmi bir açıklama geldi. Fenerbahçe Petrol Ofisi Kadın Futbol Takımı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Haksız kararlar, olan & olmayan ofsaytlar, … daha niceleri! Fenerbahçe arması ve Şükrü Saracoğlu Stadı olunca zaman, mekan, kadın ve erkek takımları fark etmiyor" denildi. Bu açıklama, takımın hakem Asen Albayrak'a olan desteğini gösterdi.