Hatay'ın Hassa İlçesi'nde asrın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat depremlerinde evi ve ahırı yıkılan Mehmet Çil'in acıları, yeniden hayata tutunma çabası sırasında kurt saldırısıyla devam ediyor.

DEPREM SONRASI DEVLET YARDIMI GELDİ, KURT SALDIRISI HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI

Hassa ilçesine bağlı Bademli Mahallesi'nde yaşayan Mehmet Çil, depremin yıkıcı etkileriyle evini ve ahırını kaybetmiş, altında kalan 120 küçükbaş hayvanını telef etmişti. Devlet tarafından sağlanan destekle Çil, yeniden hayata dönmeye çalışırken, beklenmedik bir felaketle karşılaştı.

YENİ ALDIĞI HAYVANLARA KURT SALDIRISI

Çil'e devlet tarafından verilen yeni hayvanlar, geçtiğimiz gün akşam saatlerinde kurt saldırısına uğradı. Sürüsüne 4 kurtun saldırdığını belirten Çil, bu saldırı sonucunda 25 hayvanının telef olduğunu ve yaklaşık 10 hayvanının yaralandığını açıkladı.

MEHMET ÇİL: "DEPREMİN ACISI BİTMEDİ, ŞİMDİ DE KURT SALDIRISI..."

Depremzedelerin acılarını bir nebze olsun hafifletmek amacıyla devlet tarafından verilen yeni hayvanların, kurt saldırısı sonucu kaybedilmesi, Mehmet Çil'i derin bir üzüntüye boğdu. "6 Şubat depremlerinde evimiz ve ahırımız yıkılmıştı. Çöken ahırımızdaki 120 hayvanımız telef olmuştu. Sağ olsun devletimiz hayvanlarımızı tekrar verdi. Geçtiğimiz gün akşam 4 tane kurt saldırarak 25 hayvanımı telef etti. Hava bulutluydu, kurtlar geldi saldırdı, 25 tane hayvanım telef oldu" diyen Çil, acı dolu anlarını paylaştı.

DEVLET YARDIMI VE TEDBİRLER BEKLENİYOR

Çil, yaşadığı bu acı olayın ardından bir kez daha devletin yardımına ihtiyaç duyduğunu belirterek, hayvanlarına karşı alınabilecek güvenlik tedbirlerinin artırılmasını talep etti. Mehmet Çil'in bu çağrısı, bölgedeki diğer depremzedelerin benzer sorunlarla karşılaşmaması adına dikkate alınması gereken bir konu olarak ön plana çıkıyor.