Sitemizin yazarlarından Gökhan Dökücü bugünkü yazısında, "Hayalet öğrenci ve Kudüs meselesi" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Özel öğretim kurumları ile ilgili çeşitli iddialar var. Başarılı öğrenciler için sınav düzenleyip onlara kontenjan ayırıyorlar.

Ayrıca ilkokuldan itibaren iyi bir eğitim alarak öğrenimine özel eğitim kurumlarında devam eden öğrencileri de biliyoruz.

Buraya kadar bir sıkıntı yok. Edebiyatın Başkenti güzide şehrimizde de özel okulların sayıları bir hayli fazla.

Hakkaniyet duygusuna sahip özel eğitim kurumlarımız için bir sözümüz yok. Ama bazı özel eğitim kurumlarında öğrencilere hak etmediği halde verilen yüksek notlar, okula devamlılık göstermeden verilen diplomalar ise ciddi bir sorun.

Meselenin ulusal basına yansımış olması da hiç küçümsenmeyecek bir problem olarak karşımıza çıkıyor. Tabi burada gözler MEB'in meseleyi gündemine alıp, üzerine gidip gitmeyeceğinde… Parayı veren değil, çalışan ve hak eden öğrenciler mezun olsun.

Sınava girerken öğrenciler eşit şartlarda olsunlar. Yoksa işlerin başında ehil olmayan insanları görmeye başlarız. Bugün toplumumuzun en önemli sorunlarından birisi bence bu.

Kudüs’te yaşananlara kayıtsız kalamayız!

Batı'ya özenen, batılı gibi yaşamayı kendine yakıştıran, dönüp baksın şimdi Filistin'e. Özendiğiniz insanların iç aleminde neleri yapmaya yetecek kadar irin, kana susamışlık ve vahşet var. Biz biz olmadıkça çok Kudüsümüz böyle bombalanır böyle pis postallar altında çiğnenir.

Ya kendimize geleceğiz ya da  bu Batılı efendilere köle olmaktan bizi kimse kurtaramayacak. Kudüs bir iman meselesidir ve maalesef biz bu sınavda geçer notu hak edemedik.

Allah’ım nefsimize ve neslimize imani bir hayat bağışla. Bize feraset ver. Amin.

Saygılarımla...