Hani birçok film repliğinde duymuşuzdur ‘sana bir iyi bir kötü haberim var’ diye başlayan anlamsız bir mizansen… Biz bir iyi bir kötü demeyelim de biri güzel mi güzel diğeri de çirkin mi çirkin iki başlığım var. Dilerseniz geleneği bozmayalım olaya güzelden başlayalım.

Kahramanmaraş’ın turizm rotası Andırın ve Göksun

Geçtiğimiz Mart ayında yapılan seçim sonrası her iki ilçede de başkanlar değişmiş Andırın’da Ahmet Sinan Gökşen, Göksun’da ise Selim Cüce halkın büyük çoğunluğunun takdirini alarak göreve başladılar. Kahramanmaraş'ın doğal güzellikleriyle ünlü iki ilçesi Andırın ve Göksun’da her iki başkanında yaptığı hamleler ilçede yaşayan vatandaşın yüzünü güldürmekle kalmıyor. Turizmde bir türlü hak ettiği değeri görmeyen güzide şehrimiz için ise bu alanda gelecek için umut veriyor.

Yemyeşil ormanları, serin yaylaları ve huzur dolu atmosferi ile doğaseverler için bir cennetti andıran Andırın’da ilçenin sevilen simalarından Ahmet Sinan Gökşen taraflı tarafsız herkesin sempatisini kazanarak seçimi kazandı. Seçim döneminde sıkmadık el bırakmayan Genç Belediye Başkanı mazbatayı aldığı günden bu yana ilçeyi ileri taşımak adına mesaisine hız kesmeden devam ediyor. Gerek turizm gerekse sosyal hayat açısından gerekli kurumlar arasında mekik dokuyan Gökşen, temiz havası ve göz alıcı manzaraları ile kamp yapmayı ve doğa yürüyüşlerini sevenler için ideal bir kaçış noktası olan Andırın yaylalarını, tarihi kalıntılar ve doğal güzelliklerle dolu olan ilçe yaşamını Türkiye’ye ve Dünyaya tanıtmak için var gücüyle çalışıyor.

Kahramanmaraş'ın bacasız ilçesi Göksun

Edebiyatın Başkent’inde umutlarımızı yeşerten diğer ilçe ise Göksun.  Geçtiğimiz hafta ziyaret etme fırsatı bulduğum Göksun’da yeni başkan Selim Cüce yeşili korumakta kararlı. İlçenin doğallığını ön plana çıkarmak isteyen Cüce, Göksun’u eğitim, gastronomi ve turizm alanında ileri taşımayı hedefliyor.

Eşsiz doğal güzellikleri ve zengin kültürel mirasıyla dikkat çeken ilçede her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Tekir Yaylası, Roma dönemine ait kalıntılar ve Osmanlı eserleri ile dolu olan Göksun Kalesi gibi tarihi alanlar yer alırken, Göksun Elması ve Yağlı Ekmek gibi eşsiz lezzetleri tatmakta mümkün. Mesaisine ara vermeden devam eden Başkan Cüce’nin ilçenin yöresel lezzetleri için Coğrafi İşaret çalışmaları yaptığını biliyorum. Her ilçe vatandaşına aynı mesafede durmaya gayret gösteren Cüce, Göksun’u hayatını doğal geçirmek isteyenler için işsiz bir cazibe merkezi haline getirmeyi hedefliyor.

Andırın ve Göksun, sadece doğa ve tarih meraklıları için değil, aynı zamanda huzurlu ve sakin bir tatil arayan herkes için ideal destinasyonlar. Bu saklı cennetleri keşfetmek için hemen plan yapmaya başlayın ve Kahramanmaraş'ın bu büyüleyici köşelerini keşfedin!

Sıra geldi çirkine: Herkes aklını başına alsın!

Son günlerde Kayseri’de yakılan ve yurdun birçok yerine sıçratılmak istenen ateş şimdilik büyümedi. Lakin 7/24 görev başında olan emniyet güçlerimizin bu yöndeki çalışmaları takdire şayan. Özellikle sosyal medya aracılığı ile yayılmaya çalışılan fitne ateşi,emniyet siber suç ekiplerinin ivedi çalışmaları ile söndürülüyor. İletişim Başkanlığı’nın sosyal medya hesaplarına yönelik erken müdahalesi de içimizi rahatlatıyor. Ancak hepimizin üzerine büyük iş düşüyor. Özellikle telegram ve whatsap üzerinden oluşturulan topluluklar büyük tehlike arz ediyor. Geçtiğimiz asırlarda sağ sol ateşi ile kavrulan güzide şehrimizde de bu tarz oluşumlar maalesef mevcut. Müslümanı Müslümana kırdırmayı hedefleyen kansızların hedefi hepimizin bildiği üzere ülkede iç karışıklık çıkartmak. İyice ısınan dünyada herkes 3.Dünya savaşını konuşmaya başladı. Ülkeler bir bir tarafını açıklarken bizim ülke olarak bunlarla uğraşmamızı istiyorlar. Vatandaş olarak bu oyunlara gelmeyecek bilgiye sanırım artık her Türk insanı sahiptir. Koluna ülkemizin sınırlarından bayrak çizecek kadar küstahlaşan bu kansız ideolojiye izin vermeyelim. Herkes aklını başına alsın!